
Nu kan du købe Rolling Stones-tøj fra Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger har designet en cool limited edition-kollektion til The Rollings Stones’ første internationale udstilling
Nu kan du få fingrene i Tommy Hilfigers limited edition-kollektion, Hilfiger Denimcapsule. Kollektionen er en del af The Rolling Stoness udstilling EXHIBITIONISM, hvor Tommy Hilfiger er officiel tøjsponsor.
Stjernespækket åbning
Udstillingen EXHIBITIONISM åbner officielt på Saatchi Gallery i London i dag og løber indtil den 4. september 2016, hvorefter den tager på en verdensomspændende turné.
The Rolling Stones’ Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood og Charlie Watts, samt Tommy og Dee Hilfiger, Jesse Wood, Bill Wyman, Bobby Gillespie, James Bay, Georgia May Jagger, James Jagger var nogle af de prominente gæster, som deltog til åbningen i går aftes.



Hilfiger Denimcapsule–kollektion
Hilfiger Denimcapsule består af T-shirts med grafisk print og specialfremstillede jakker med tryk af The Rolling Stones. The Rolling Stones’ ikoniske tunge- og musiklogo er selvfølgelig en del af designet i hver enkelt T-shirt.
Du kan finde kollektion på Tommy Hilfigers europæriske hjemmeside i løbet af denne uge, samt i Tommy Hilfigers flagship store i London. Derudover kan den findes hos samtlige Tommy Hilfiger butikker verden over, efterhånden som udstillingen når til nye byer. Det er en unisex T-shirt, der kommer til at koste omkring 350 kr. stykket.